Zespół Szkół Społecznych w Lubinie

Społeczne Przedszkole Montessori

Społeczna Szkoła Podstawowa

Społeczne Gimnazjum Językowe

Witamy w Zespole Szkół Społecznych.


Społeczne Przedszkole Montessori,
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy (rok założenia: 1990),
Społeczne Gimnazjum Językowe im. Rady Europy (rok założenia: 2000),
...

Czytaj dalej

Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

news
Bieg Barbórkowy
Utworzono: poniedziałek, 24 października 2016

Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej Szkoły oraz rodzicom za udział w Biegu Barbórkowym na dystansie 500 m i 10 km.
 
Gałczyk Paweł, Jarosław Paul
 
news
Nowy numer "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: poniedziałek, 24 października 2016

Zachęcamy do przeczytania nowego numeru naszej gazetki szkolnej "Express Społeczniaka".

news
Działalność szkolnych wolontariuszy - akcja "Dbaj i pamiętaj"
Utworzono: niedziela, 23 października 2016

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnej akcji sprzątania lubińskiego cmentarza komunalnego. Spisali się na medal. Akcja "Dbaj i pamiętaj" koordynowana jest przez lubińskie Stowarzyszenie "Dominik".

news
Znów się kręci „Schule im Wandel” czyli „Zmieniająca się szkoła”
Utworzono: wtorek, 18 października 2016

W bieżącym roku szkolnym uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych już po raz trzeci będą, w ramach ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, zmieniać naszą szkołę. Ponownie będziemy rozwijać się pracując metodami aktywizującymi, kształcąc w sobie kompetencje kluczowe, kreatywnie korzystać z technologii informacyjnych. Cieszyć nas będzie przejmowanie przez uczniów inicjatywy w wyznaczonych obszarach, otwieranie się szkoły na zewnątrz oraz demokratyzacja życia w szkole.

Ważnym celem projektu jest również wspieranie wielojęzyczności poprzez pracę metodami LdL (uczenie się przez nauczanie) oraz CLIL/CLILiG (zintegrowanie nauczanie przedmiotowo językowe/po niemiecku).

Uczniowie klas gimnazjalnych, w zależności od liczby godzin i profilu, będą w ramach lekcji CLILiG „Eksperymentować po niemiecku i z niemieckim” pracując na specjalnie opracowanych modułach przez Instytut Goethego w Bratysławie i fundację Volkswagena Słowacja.

Beata Petrykowska 

Koordynator projektu

 

news
Święto Edukacji Narodowej
Utworzono: piątek, 14 października 2016

Wyrażam wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom za trud włożony w codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. Dzięki Państwa wiedzy, umiejetnościom i serdeczności, jaką otaczacie Naszych Uczniów, stają się Oni wspaniałymi, wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka.

Praca naszej szkoły nie byłaby możliwa bez udziału Pracowników niepedagogicznych. Dzisiaj za Państwa trud serdecznie dziękuję.

Nie byłoby szkoły bez Uczniów i Ich Rodziców, Opiekunów. To Państwo i Wasze Pociechy przypominają nam każdego dnia, po co tu jesteśmy i w jakim celu. Za to bardzo dziękuję.

Jeszcze raz wszystkim Państwu i Naszym Kochanym Uczniom życzę radości z efektów podejmowanych działań, satystfakcji z sukcesów, wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

Z poważaniem:

Marta Pilecka-Lalewicz

Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych

news
Zebranie z Rodzicami klas 1-6
Utworzono: czwartek, 13 października 2016

Kochani Rodzice!

Społeczna Szkoła Podstawowa zakwalifikowała sie do ogólnopolskiego konkursu "Bezpiecznie Tu i Tam" organizowanego przez Fundację Orange. Aby zrealizować główne cele i zdobyć wspaniałe nagrody dla naszych Dzieci - Uczniów, jest nam niezbędna Państwa pomoc i zaangażowanie. Dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa na zebranie dotyczące konkursu, które odbędzie się dn. 24.10.2016r. o godz. 17:00 w Zespole Szkół Społecznych.

Z poważaniem

Dyrekcja i Koordynatorzy konkursu

news
Harmonogram Dnia Edukacji Narodowej
Utworzono: wtorek, 11 października 2016

news
Nowy numer "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: poniedziałek, 10 października 2016

Zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru naszej gazetki szkolnej "Express Społeczniaka".

 

news
Terapia biofeedback
Utworzono: piątek, 07 października 2016

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od roku szkolnego 2016/2017 nastąpiły zmiany w regulaminie udziału w zajęciach terapii biofeedback. Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z ww. dokumentem w zakladce "Biofeedback" na stronie szkoły.

Z poważaniem

Grono Pedagogiczne

news
Kiermasz Edukacyjny
Utworzono: poniedziałek, 03 października 2016

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z ofertą kół edukacyjnych, które przygotowali dla nich nauczyciele. W środę 28 września pojawiły się plakaty informujące o tematyce zajęć, a chętni uczniowie mogli porozmawiać z opiekunami, którzy wyjaśniali im wszelkie niejasności. Teraz czas na zapisy!