Zespół Szkół Społecznych w Lubinie

Społeczna Szkoła Podstawowa

Społeczne Gimnazjum Językowe

Witamy w Zespole Szkół Społecznych.


Społeczne Przedszkole Montessori,
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy (rok założenia: 1990),
Społeczne Gimnazjum Językowe im. Rady Europy (rok założenia: 2000),
...

Czytaj dalej

Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

news
Nowy numer "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: poniedziałek, 23 stycznia 2017

Zachęcamy do przeczytania nowego numeru naszej gazetki "Express Społeczniaka".

news
AUKCJA NIEPOWTARZALNYCH LALECZEK
Utworzono: poniedziałek, 23 stycznia 2017

W ramach projektu edukacyjnego „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”   uczniowie przygotowali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Chcemy uświadomić dzieciom  i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami i wspomnieniami, które powstają podczas wspólnego szycia laleczek.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Celem UNICEF  jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, tak, by ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną chorobami takimi jak cholera, odra, polio, gruźlica, żółta febra, czyli chorobami, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać.

Zachęcamy wszystkich do licytowania laleczek- cena wywoławcza to 10 zł. Prosimy zainteresowane osoby, aby umieszczały swoje propozycje przy zdjęciu wybranej laleczki. Zdjęcia znajdują się na naszym szkolnym Facebooku.

Licytacja trwa do 31 stycznia 2017 roku do godziny 18.00.

Po zakończonej akcji szkoły wpłacają zebrane pieniądze na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

Szkolny koordynator projektu- Agnieszka Przyszlak

news
Poszukujemy polonisty
Utworzono: czwartek, 19 stycznia 2017

Szanowni Państwo, 

w związku z absencją chorobową nauczyciela pilnie poszukujemy na zastępstwo nauczyciela języka polskiego. 

Beata Petrykowska

p.o dyrektrora  ZSS

 

 

news
Powierzenie obowiązków dyrektora
Utworzono: czwartek, 19 stycznia 2017

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, że w związku z dłuższą absencją chorobową pani Marty Pileckiej-Lalewicz Zarząd Koła   SKT  STO nr 59 w Lubinie powierzył  pełnienie obowiązków dyrektora pani Beacie Petrykowskiej.

z poważaniem 

Prezes Zarządu

Jan Raduchowski

 

 

news
Uchwała w sprawie podziału środków z 1% za rok 2015
Utworzono: środa, 18 stycznia 2017

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z uchwałą nr 10/X/2017 Zarządu Koła SKT STO nr 59  z 16.01.2017 w sprawie podziału środków finansowych z 1% podatku należnego za rok szkolny 2015.  
 
Beata Petrykowska 
wicedyrektor 
 
news
"Express Społeczniaka" na stronie Grand méchant loup | Böser Wolf
Utworzono: poniedziałek, 16 stycznia 2017

Z dumą informujemy, że redakcja naszej gazetki szkolnej "Express Społeczniaka" nawiązała współpracę z międzynarodową redakcją młodzieżową „Złych Wilków”, działającą od 13 lat w Berlinie. Redakcja zaprosiła nas do udziału w projekcie internetowym skierowanym do dzieci i młodzieży w Niemczech, Francji i Polsce. Tematem projektu jest zaangażowanie społeczne w Europie. Na stronie „Złych Wilków” ukazał się artykuł  Szlachetna Pomoc na Święta autorstwa Amelki Spieć, Ani Spalińskiej i Wiktorii Janiel z „Expressu Społeczniaka”. Po kliknięciu na flagi można przejść do wersji francuskiej i niemieckiej. 

news
„Porozmawiaj z babcią. Zapytaj dziadka”
Utworzono: niedziela, 15 stycznia 2017

We wtorkowych wydaniach Gazety Wrocławskiej (dodatek historyczny) ukazują się opowiadania nadesłane przez gimnazjalistów na konkurs historyczno- polonistyczny „Porozmawiaj z babcią. Zapytaj dziadka”. We wtorek, 10 stycznia, można było przeczytać prace autorstwa Asi Marcinkowskiej z klasy IIIA i Miłosza Kaczmarka z klasy IA. 

news
Podziękowania
Utworzono: piątek, 13 stycznia 2017

Grupa projektowa z klasy IIA SGJ: Natalia Badaczewska, Maja Czubak, Wiktoria Haliniak, Ola Haniecka, Hania Łagun i Natalia Szylko realizuje obowiązkowy projekt gimnazjalny pod tytułem „Najlepszy w mieście- testujemy lubińskie urzędy”. Dziewczyny odwiedziły ostatnie dwa urzędy ujęte w projekcie, to znaczy Inspektorat ZUS i Urząd Skarbowy.  W tym momencie chciałyby wraz z opiekunem projektu, panią Moniką Całus i Dyrekcją szkoły podziękować pani Elżbiecie Kanus, kierownikowi Inspektoratu oraz pani Danucie Kozik, zastępcy Naczelnika Urzędu Skarbowego za umożliwienie zrealizowania założonych celów projektowych. Podziękowania kierujemy także do urzędników, którzy byli naszymi przewodnikami i dla tych, którzy opowiedzieli nam o mocnych i słabych stronach swojej pracy.

news
Cena bułki śniadaniowej
Utworzono: piątek, 13 stycznia 2017

Informuję, że ze względu na wzrost kosztów cena bułki śniadaniowej, od poniedziałku tj. 16.01.2017,  wyniesie 2 zł.

Marta Lalewicz

news
II edycja Vocabulary Master
Utworzono: poniedziałek, 09 stycznia 2017

Od września do grudnia chętni uczniowie z klas 4-6 poznawali nowe słownictwo z języka angielskiego biorąc udział w II edycji szkolnego konkursu Vocabulary Master.
Co tydzień na tablicy koło sali numer 10 pojawiały się nowe słowa. Zadaniem uczniów było przepisanie ich i przetłumaczenie na język polski. 19 grudnia odbył się finał konkursu, do którego uczniowie przystąpili w parach. Zadaniem każdej z nich było uzyskanie jak największej liczby punktów z zadań przygotowanych przez organizatorów.
 
22 grudnia podczas szkolnych Jasełek ogłosiliśmy wyniki. Tytuł Vocabulary Master czyli Mistrz Słownictwa- I miejsce trafił do zwyciężczyni również I edycji- Natali Gromek i Karoliny Nowickiej z klasy VI, II miejsce zajęły Julia Banasiak i Amelia Ekiert z klasy IVb, a III miejsce Anna Pelak i Filip Halusiak z klasy IVa.
 
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji!
Justyna Olejnik i Urszula Hołdonowicz