Zespół Szkół Społecznych w Lubinie

Społeczne Przedszkole Montessori

Społeczna Szkoła Podstawowa

Społeczne Gimnazjum Językowe

Witamy w Zespole Szkół Społecznych.


Społeczne Przedszkole Montessori,
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy (rok założenia: 1990),
Społeczne Gimnazjum Językowe im. Rady Europy (rok założenia: 2000),
...

Czytaj dalej

Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

news
Zmiany w opłatach za szkołę.
Utworzono: piątek, 19 sierpnia 2016

Uchwałą  Rady Rodziców z dnia 13 czerwca 2016 roku oraz postanowieniem Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 59 STO w Lubinie opłaty dotyczące szkoły będą od roku szkolnego 2016/2017 wyglądały następująco:

1. wpłata na Radę Rodziców:

a. edukacja Montessori - 470 zł. miesięcznie, od września do czerwca,

b. klasy I-VI SSP i I-III SGJ - 350 zł. miesięcznie, od września do czerwca.

2. Opłaty za obiady - 4,50 zł. - bez zmian.

Z poważaniem:

Marta Pilecka-Lalewicz

Dyrektor ZSS w Lubinie

news
Zebrania z Rodzicami
Utworzono: wtorek, 16 sierpnia 2016

Zebrania z Wychowawcami Klas odbędą się:

05 września 2016 r. o godz. 17.00 (poniedziałek) - Szkoła Podstawowa

06 września 2016 o godz. 17.00 (wtorek) - Gimnazjum

Zapraszamy,

Marta Pilecka-Lalewicz

Dyrektor ZSS w Lubinie

news
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
Utworzono: wtorek, 16 sierpnia 2016

Zapraszamy Uczniów, Rodziców, Opiekunów i Pracowników ZSS na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017, które odbędzie się w Zespole Szkół Społecznych, sala gimnastyczna:

klasy I-III SSP - 01.09.2016 o godz. 9.00

klasy IV - VI SSP i I -III SGJ - 01.09.2016 r. o godz. 10.00

Z poważaniem:

Marta Lalewicz

Dyrektor ZSS w Lubinie

news
Letnia Szkoła Junior Media
Utworzono: piątek, 22 lipca 2016

Reprezentantki naszej gazetki szkolnej „Express Społeczniaka” wróciły z wygranej Letniej Szkoły Junior Media, która odbywała się na terenach term w Uniejowie. Klara, Wiktoria, Ania i Amelka wzięły udział w warsztatach dziennikarskich, nauczyły się tworzyć aplikacje, odwiedziły zoo w Borysewie, upiekły podpłomyki, zwiedziły zabytkowy młyn i przede wszystkim bawiły się w termach, gdzie woda każdego dnia miała temperaturę 35 stopni Celsjusza! Już teraz czekamy na nowe wyzwania Junior Media. Może za rok kolejna ekipa redaktorów wyjedzie na letnie warsztaty.

Justyna Zaryczańska

news
FINAŁ AKCJI "ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC"
Utworzono: piątek, 01 lipca 2016

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie projektu pomocowego Polskiej Akcji Humanitarnej. Wasze zaangażowanie przełoży się na konkretną pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wsparcie osób poszkodowanych na skutek konfliktu w Syrii. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w CK "Muza" zebraliśmy 641 zł i kwota ta została już przesłana na konto PAH.

Dzięki temu gestowi wlączyliśmy się w działania PAH na terenie Syrii, dzięki którym dzieci i dorośli mogą odzyskać godne warunki życia.

Jeszcze raz dziękujemy.Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Społecznych w Lubinie.

news
Życzenia na wakacje
Utworzono: sobota, 25 czerwca 2016

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od ławki szkolnej, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach i lodowcach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2015/2016.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSS w Lubinie.

news
Projekt mPotęga
Utworzono: czwartek, 23 czerwca 2016

Do Zespołu Szkół Społecznych w Lubinie

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za przesłanie zgłoszenia do programu „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Z przyjemnością informujemy, że Państwa projekt otrzymał dofinansowanie. III edycja Programu mPotęga była skierowana szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całej Polski. Otrzymaliśmy 880 wnioski w obu Konkursach.

W sprawie formalnych kwestii związanych z podpisaniem umowy o dofinansowanie będzie się z Państwem bezpośrednio kontaktowała na początku lipca Fundacja mBanku.

Ponadto Państwa projekt, jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowej dotacji w wysokości 5000 zł. W głosowaniu weźmie udział 30 projektów – 15 adresowanych do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców oraz 15 adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głosowanie będzie trwało od piątku 24 czerwca b.r.  godz. 10:00 do 8 lipca b.r. do godz. 10:00.

W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h. Aby głos był ważny, osoba powinna zagłosować na wybrane 3 projekty w każdej kategorii. Głosowanie będzie miało miejsce na stronie www.mpotega.pl. Liczymy na Państwa zaangażowanie w promocję udziału Państwa projektu w Konkursie – w mediach i w środowisku lokalnym, a zwłaszcza wśród przyszłych uczestników projektu.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

Małgorzata Stradomska-Kalinka

news
Sukcesy szkolnych dziennikarzy!
Utworzono: czwartek, 23 czerwca 2016

Wspaniałym sukcesem naszych dziennikarzy jest zdobycie tytułu "Gazetki roku 2016". W nagrodę grupa dziennikarska otrzymała komputer i monitor.

Za całą działalność  zespół redakcyjny znalazł się na II miejscu w rankingu ogólnopolskim. W nagrodę piecioro najlepszych dziennikarzy pojedzie na  "Letnią  Szkołę Junior Media" do ośrodka "Termy Uniejów".

Gratulujemy zespołowi oraz opiekunowi, pani Justynie Zaryczańskiej.

Dyrekcja i SU

news
Schule im Wandel /Zmieniająca się szkoła / podsumowanie II edycji 2015/2016
Utworzono: środa, 22 czerwca 2016

W roku szkolnym 2015/2016 w projekcie,  nad którym patronat sprawował Instytut Goethego w Krakowie, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Polsce uczestniczyło 15 szkół,  aktywnych było 60 uczestników (nauczycieli zarejestrowanych na platformie), którzy pracowali w 9 obszarach zadaniowych.

Łącznie zamieszczono: 2069 plików dokumentujących wykonanie zadania, 500 zdjęć, zrealizowano 33 projekty  w języku niemieckim (pięciogodzinne), 21 projektów międzyprzedmiotowych, 39 lekcji otwartych, przeprowadzono 400 lekcji metodą LdL (uczenie się przez nauczanie – lekcje prowadzone przez uczniów) oraz 21 zajęć prowadzonych metodą bilingualną. 

W II edycji projektu Zespół Szkół Społecznych w Lubinie został zakwalifikowany do grupy ekspertów i nie  mógł ubiegać się o główną nagrodę. Dlatego bardzo cieszy fakt, że po podliczeniu punktów okazało się, że ponownie jesteśmy w gronie najlepszych, jesteśmy prawdziwymi ekspertami.

Dziękuję za całoroczną współpracę wszystkim uczniom i  nauczycielom, a przede wszystkim uczestnikom zarejestrowanym na platformie projektu,  paniom Joannie Chrząstowskiej-Ekiert, Urszuli Hołdonowicz, Anecie Mróz, Sylwii  Murawskiej-Wojtynie oraz Katarzynie Wróblewskiej.

 

Koordynator projektu

Beata Petrykowska

 

news
Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
Utworzono: wtorek, 21 czerwca 2016

Zapraszamy Uczniów, Rodziców, Opiekunów, Pracowników, Przyjaciół Szkoły na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016, które odbędzie się  MUZIE w dniu 24 czerwca (piątek), w godzinach:

- od 13.00 do 14.00 Społeczne Gimnazjum Językowe

- od 14.15 do 15 30 - Społeczna Szkoła Podstawowa

Zapraszamy,

Marta Pilecka- Lalewicz